W dniu 4 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci wysłuchały „Listu od psa” i rozmawialiśmy o prawach zwierząt do swobodnego i bezpiecznego życia. Uczniowie opracowali zasady „odpowiedzialnego właściciela”. Rozmawialiśmy o miejscu jakie zajmują pupile w naszym życiu. Dzieci wzięły udział w quizie na wesoło, w zgadywankach i w zabawach z chustą animacyjną oraz rozwiązały krzyżówkę. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie. Jak co roku z okazji Światowego Dnia Zwierząt organizujemy w świetlicy szkolnej zbiórkę (sucha karma, puszki, przysmaki oraz koce). Zbiórka trwać będzie do końca października. Dary przekażemy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.