Serdecznie zapraszam Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły do czytelni na wyjątkową wystawę poświęconą jednemu z najważniejszych dzieł polskiej literatury – powieści „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Podczas wystawy będzie można zapoznać się z historią powstania tego wyjątkowego dzieła, a także poznać jego bohaterów, między innymi, takich jak Bohatyrowicze (kresowa odmiana nazwiska), którzy od wieków mieszkają nad rzeką Niemnem na terenie obecnej Białorusi.
Przygotowaliśmy również kącik poświęcony potomkom Bohatyrowiczów obecnie żyjących, aby dać możliwość porównania życia i zwyczajów dawnego i współczesnego społeczeństwa.
Podczas wystawy nie zabraknie także informacji o filmie „Nad Niemnem”, będzie również możliwość zobaczenia oryginalnych kadrów z 1939 i 1987 roku.
Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników literatury na wystawę, by razem odkrywać tajemnice "Nad Niemnem" oraz zapoznać się z biografią Elizy Orzeszkowej. Ponadto w środy podczas długich przerw będzie można posłuchać fragmentów audiobooka.
Data: 3 – 13 czerwca 2024 r.
Godzina: 3 czerwca – od 8:00 – 14:00,
               w środy na długich przerwach,
               indywidualnie na życzenie wraz z oprowadzaniem.
Miejsce: czytelnia.