1 maja 2021 roku minęło 17 lat od chwili, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. W przeddzień Święta Europy, które przypada 9 maja odbył się w naszej szkole VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii i krajach Unii Europejskiej z elementami języka angielskiego dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 14. szkół województwa pomorskiego.

W etapie rejonowym wzięli udział uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych – maksymalnie 3 osoby ze szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% poprawności z testu konkursowego.

Zwycięzcy konkursu otrzymują tytuł „Laureata VI Konkursu Wiedzy o Unii i Krajach Unii Europejskiej z elementami języka angielskiego”.

Laureatami konkursu zostały osoby, które osiągnęły pięć najlepszych wyników zdobywając jednocześnie nie mniej niż 80% poprawności (w tym roku 6 uczniów) a pozostali uczniowie, którzy mieli ponad 80% otrzymali wyróżnienia. Wszystkich nagrodzonych o wręczeniu nagród poinformujemy w oddzielnych emailach. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Poniżej zamieszczony jest plik PDF z wynikami konkursu.