W tym roku uczniowie mogli przypomnieć sobie rolę, jaką odegrał Tadeusz Mazowiecki w drodze Polski do niepodległości w czasach walki o suwerenność, Solidarności i budowania państwa demokratycznego.
Przygotowana prezentacja „ Pan Tadeusz – nasza droga do wolności” przypomniała wydarzenia tak ważne w naszej najnowszej historii.
Uczniowie mieli okazję zastanowić się, nad pojęciem wolności w różnych aspektach życia. Zarówno młodsi, jak i starsi mieli okazję do dyskusji i próby stworzenia własnej definicji, dzięki różnym elementom zajęć.
Co roku przybliżamy uczniom postać naszego Patrona, który angażował się, aby Polacy mogli żyć w wolnym państwie.
Stawiał dobro Polski ponad wszystko. Był gotów rozmawiać o Polsce zawsze i z każdym. Często powtarzał: „Rozmawiajmy, znajdźmy rozwiązanie”. Ujmował ludzi swoją otwartością, skromnością i serdecznością. Zawsze miał dobry kontakt z młodymi ludźmi i chętnie z nimi rozmawiał, był ciekaw, co mają do powiedzenia. Często podkreślał, jak ważny jest szacunek dla wartości, tolerancja i dialog. Był człowiekiem zasad i otwartości na drugą osobę.
Jego słowa: „Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić” to motto naszej szkoły.