SZKOŁA Z APPLE

Nasza Szkoła od 2019 roku realizuje projekt „Tablety w szkole”. Jesteśmy jedną z trzech gdańskich szkół, która włącza elementy nowoczesnej edukacji, pracując na iPadach. Takie zajęcia dają obu stronom wiele możliwości rozwoju. Poprzez używanie zainstalowanych aplikacji uczniowie i nauczyciele tworzą lekcje w sposób ciekawy i zarazem interaktywny. Potrafią szybko wyszukać potrzebne informacje korzystając z Safari, Google, słowników co w dużym stopniu ułatwia proces uczenia się. W tym roku szkolnym tworzymy prezentacje, mapy mentalne, ebooki, które pozwalają uczniom archiwizować, planować oraz zapamiętać jak najwięcej z zajęć i lekcji. Warto dodać, że nasi nauczyciele przygotowują interesujące scenariusze z wykorzystaniem metody projektów w modelu STEAM, czyli łączą wiedzę z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Chcemy poprzez interaktywną naukę zwiększyć motywację uczniów do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań na lekcjach i poza szkołą, ponieważ od naturalnej ciekawości wiedzie prosta droga do lepszych wyników w nauce. Dzięki tak prowadzonym zajęciom nasi uczniowie kształtują kompetencje kluczowe, między innymi społeczne, matematyczne, informatyczne czy komunikację w języku ojczystym i obcym, a także lub przede wszystkim uczenia się od siebie nawzajem.

pliki do pobrania